O rasie Duży Szwajcarski Pies Pasterski

Duży szwajcarski pies pasterski to przede wszystkim pies o wielkim sercu, oddany i wierny całej swojej ludzkiej rodzinie, przymilny i uwielbiający pieszczoty. Szwajcar to zrównoważony a jednocześnie nieprzekupny i nieustraszony pies stróżujący, który nie atakuje bez powodu. Zwykle stara się najpierw własnym ciałem zasłonić swoje stado, zębów używa w ostateczności. To niezwykłe połączenie czujności i siły, a jednocześnie stabilność emocjonalna i brak nadmiernej, niepotrzebnej agresji czyni z niego wspaniałego stróża i przyjaciela.

Duży szwajcar potrzebuje stałego kontaktu ze swoim ludzkim stadem. Jak radar rejestruje emocje właściciela. Przyjaciół, wydawałoby się magicznie „rozpoznaje” już przy pierwszej wizycie, obcych trzyma na dystans. Uwielbia dzieci, jest wobec nich wyrozumiały i cierpliwy. Jego odporność na ból, stoicki spokój oraz oddanie człowiekowi sprawiają, że jest w stanie znieść od dziecka wiele, szczęśliwy, że ktoś okazuje mu zainteresowanie.

Oczywiście, nie należy celowo dręczyć psa, ale zwykłe dziecięce zachowania nie powinny stanowić problemu.

Duży Szwajcarski Pies Pasterski jest pojętny, chętnie się uczy, zawsze stara się zasłużyć na pochwałę. Ma świetną pamięć. Najlepsze efekty można uzyskać poprzez szkolenie metodami pozytywnymi, na przykład przy użyciu kliker’a. Więcej o wychowaniu i szkoleniu dużego szwajcara będzie można przeczytać na naszej stronie wkrótce.

Szwajcarski pies pasterski ma klapnięte uszka co nadaje mu przesympatyczny wygląd. Mówi się nawet, że duże szwajcary to urodzeni komedianci. Klapnięte uszy oraz brązowe znaczenia nad oczami powodują, że mordka psa jest niezwykle mimiczna.

Duży Szwajcarski Pies Pasterski to przede wszystkim największy pieszoch na świecie. Nigdy nie ma dosyć głaskania. A przy tym czujny stróż i wierny przyjaciel oddany całej swojej ludzkiej rodzinie. Każdy, a szczególnie każdy najmniejszy domownik, zostanie obdarzony miłością, nikt nie będzie czuł się pominięty czy zlekceważony.